Aktualności

Jak Lubuszanie korzystają z internetu?


Według najnowszej analizy Gemiusa poświęconej aktywności online Polaków w poszczególnych województwach - w Lubuskiem najwięcej internautów korzystało w lutym 2018 roku wyłącznie z urządzeń mobilnych.

Internauci w Polsce w lutym br. spędzili w sieci średnio 2 godz. i 6 min (źródło: badanie Gemius/PBI, luty 2018 roku). Najwięcej czasu na przeglądanie internetu poświęcili mieszkańcy Mazowsza. Średni czas surfowania przypadający na jednego mieszkańca województwa mazowieckiego wyniósł 2 godz. 21 min dziennie. Na drugim miejscu uplasowały się województwa łódzkie i śląskie, gdzie średni dzienny czas spędzony przez użytkownika w sieci był równy 2 godz. i 13 min.

Województwo lubuskie jest jednym z trzech województw, w którym mieszkańcy spędzili w internecie mniej niż dwie godzinny dziennie tj. 1 godz. 57 min.  


W przeważającej części województw większy odsetek internautów stanowili mężczyźni. Tylko w dwóch z szesnastu udział kobiet wśród korzystających z sieci przekroczył 50 proc. Najbardziej „kobiecymi” województwami było pomorskie (52 proc.) oraz mazowieckie (51 proc.).
Natomiast w województwie lubuskim większy jest odsetek panów surfujących po sieci (54 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet). Podobnie jest w województwie Świętokrzyskiem. Również w tych województwach różnica między udziałem kobiet i mężczyzn korzystających z internetu była największa.


W Lubuskiem 23 proc. internautów korzysta wyłącznie z urządzeń mobilnych

Gemius sprawdził, za pomocą jakich urządzeń internauci łączyli się z siecią w lutym br. We wszystkich województwach większość osób korzystała z internetu zarówno przy użyciu komputerów, jak i urządzeń mobilnych. W województwie mazowieckim odsetek ten wynosił aż 70 proc..
Jednak w naszym województwie tylko 55 proc. osób korzystało z internetu zarówno przy użyciu komputerów, jak i urządzeń mobilnych, a pozostałe 45 proc. internatów województwa lubuskiego wybrało tylko jeden rodzaj urządzenia do surfowania po sieci tj. 22 proc. korzystało z komputerów osobistych i laptopów, a 23 proc. z urządzeń mobilnych.
Odsetek osób łączących się z internetem wyłącznie za pomocą smartfonów i tabletów w Lubuskiem był najwyższy ze wszystkich województw.
W pozostałych odsetek internautów wyłącznie mobilnych nie przekroczył 20 proc. W województwie opolskim z kolei odnotowano najwyższy udział osób, które łączyły się z siecią tylko za pomocą komputerów osobistych i laptopów (ponad 26 proc.), a najniższy odsetek, niespełna 18 proc., był w województwie pomorskim.

 Źródło: www.gemius.pl

Generuj PDF Generuj dokument Word