Aktualności

Lubuska turystyka weekendowa bez barier


Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała wydawnictwo prezentujące lubuskie atrakcje przyjazne turystom niepełnosprawnym.

„Lubuska turystyka weekendowa bez barier” to wydany w dwóch wersjach językowych (niemieckiej i polskiej) przewodnik po miejscach dobrze dostępnych komunikacyjnie, posiadających infrastrukturę niezbędną do obsługi turystów oraz doświadczoną kadrę. Skorzystać mogą z niego osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i predyspozycjach ruchowych. Prezentuje produkty turystyczne i oferty weekendowe, w tym: weekend aktywnie, kulinarnie, z historią, kulturą, tradycją, przyrodą, w mieście, na wsi. Zawiera również wykaz certyfikowanych punktów informacji turystycznej oraz garść informacji praktycznych.

Opracowanie zostało przygotowane w odpowiedzi na zauważalny w ostatnich latach wzrost aktywności osób z niepełnosprawnością, spowodowany przede wszystkim stopniową eliminacją w Polsce barier zarówno architektonicznych, jak i społecznych. Osoby takie, korzystając z przewodnika, mogą poznać walory regionu lubuskiego, dysponującego szeroką ofertą turystyki weekendowej na każdą porę roku.

Opracowanie do pobrania tutaj.

Generuj PDF Generuj dokument Word