Aktualności

Lubuskiekultura.pl, czyli wszystko o lubuskiej kulturze


W styczniu br. oficjalnie została otwarta witryna Lubuskiekultura.pl - portal o charakterze informacyjno-multimedialnym i usługowym, opracowany przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Zadaniem witryny jest integracja środowiska twórców i odbiorców oferty kulturalnej w regionie lubuskim. Na Lubuskiekultura.pl znajdziemy wszelkie informacje o lubuskiej kulturze, m.in. o instytucjach, stowarzyszeniach i fundacjach, liderach społecznych, instruktorach, artystach, grupach i zespołach artystycznych, twórcach niezależnych oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych. Częścią portalu jest Lubuski Leksykon Kultury będący bazą informacji o lubuskiej kulturze, gdzie każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość dodawania i poprawiania informacji. Poza tym w serwisie będą pojawiać się informacje o szkoleniach dla menadżerów i animatorów kultury, a dla użytkowników przeznaczone są bezpłatne elektroniczne usługi: generator e-booków, możliwość wykonania i wysłania projektu graficznego kartek, kalendarzy oraz aplikacja na smartfony.

Pomysł utworzenia portalu, zrodzony na jednym z Lubuskich Forów Kultury, został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach projektu "Budowa zintegrowanego systemu e-usług Regionalnego Centrum Animacji Kultury".

Link do portalu


 

Generuj PDF Generuj dokument Word